Vychází ze skutečného rozhovoru s pouličním umělcem
„Víš, to je tak. Přijde ti ženská v nejlepších letech, hranaté tváře a krk jak jelito. Já na ni kouknu, popadnu pastely a začnu tvořit. Tady přidám trochu tvaru, tuhle křivku trochu narovnám, vynechám vrásky, přidám objem vlasům, protáhnu krk, vyhladím šíji. Nakreslit je tak, aby se ještě poznaly, ale aby už byly nádherné, to je ten pravý kumšt. Kdybych mohl dělat umění pro umění, bylo by to fajn, ale to lidi dneska nekupujou. Tímhle s přehledem uživím rodinu.“
Do židličky usedá další dívka a na papíře vzniká skvost. Na jeho ústech stále hraje vlídný úsměv, ale oči má smutné.
- Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit
Nojo. Ale ono to tak chodilo
Esclarte
Nojo. Ale ono to tak chodilo asi vždycky, různí portrétisté určitě nebývali kdovíjak nadšení ze všech dam a pánů, co malovali, a určitě je taky aspoń trochu vylepšovali. Zase tak ale vzniklo plno krásných obrazů, a nemyslím jenom rovnou Monu Lízu.
Asi jo, ale když občas koukám
P.M.d.A.
Asi jo, ale když občas koukám na některé portréty třeba na hradech, tak si říkám, jak asi mohly ty dámy vypadat ve skutečnosti, když i na těch obrazech vypadají hrozně :-)
Zjevně si o nich páni malíři
Esclarte
Zjevně si o nich páni malíři taky nedělali iluze.
Jojo,
angie77
to je opravdu krutá realita...
No jo no,
P.M.d.A.
ale zase dělá lidem radost, a není to nejhorší zdroj obživy...
To mě taky napadlo :) Moc
Danae
Děkuju moc! Já se zase díky
P.M.d.A.
Děkuju moc! Já se zase díky tvým drabblatům chystám rozšířit si obzory o další fandomy :-)
No jo, to je život. Dneska to
Rya
No jo, to je život. Dneska to dělá fotoshop, stačí se mrknout na portrét státníka...
Drabble zdařilé!
Díky!
P.M.d.A.
On mi v tom rozhovoru přímo řekl, že je živoucí Photoshop :-) Ale on maloval uhlem nebo barevnýma pastelama, to se s fotkou (ani upravenou) nedá srovnat :-)
Výborný!
Hippopotamie
Výborný!
Díky :-)
P.M.d.A.
Díky :-)
Libí!
Dangerous
Libí!