Zajímalo by mě... no nic.
Ležím a naslouchám nočnímu sténání. Gûllové rozdali uspávací odvar, ale někteří jsme jej odmítli, a jiní trpí bolestí příliš silnou, než aby se dala potlačit. Zvlášť mě trápí nářky ozývající se ze sousedního lůžka.
Pak náhle ztichnou.
Natáhnu ruku a stisknu mu rameno. Ani sebou necukne.
„Driglûk!" volám tiše na gûllu, která má službu. „Pověz mi, Jugháš..."
„Klidně spí," ujistí mě, když to ověří. „I ty musíš spát, načerpat síly. Měla by sis ten odvar přeci jen vzít."
Nemohu se pořádně probrat. A cosi mě neodbytně šimrá na tváři.
Chytím pahýl palce mezi rty.
„Spalas jako mrtvá," zamumlá Jugháš omámeně.
Gûlla: čaroděj, šaman, léčitel, lékař, zdravotník. Skřetí jazyky obecně nerozlišují mužský a ženský rod, proto česky používám v obou.
Archivní drabble k dnešnímu tématu nelze vybrat. Tak mám dojem, že ctěným orgyním dlužím nějakou trofej, akorát nevím, co by to mělo být.
- Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit
Je to sugestivní.
Aries
Je to sugestivní.
zajímalo by mě, proč archivní drable? To je nějaká interní výzva?
Archivní drabblata
Sothis Blue
jsou osobní experiment. Vzniklo to z toho, že jsem si občas říkala ,,to už tu bylo, to bych mohla použít drabble Ix Ypsilon Zet a nenamáhat se," a začlo mi připadat, že se témata opakujou. Tak to chci ověřit.
Ale zatím to teda vypadá, že jsem holkám křivdila, protože co se trefilo, trefilo se dost náhodně. Téma by na starý drabble sice i sedělo, jenže tehdy zadaný téma bylo úplně jiný. No řekni, co má společnýho neruš moje kruhy a krev?
Aha, tušila jsem něco
Aries
Aha, tušila jsem něco takovýho.
Ono se to stane i v rámci jednoho ročníku, vyjde téma a člověk si uvědomí, že by klidně mohl použít drable, co napsal na jiný téma včera. Za to asi nemůžou témata, ale nápady :-)
Spánek léčí.
Killman
Spánek léčí.
Takhle zázračně
Sothis Blue
teda těžko. Cherche les analgétiques :o))