Napsáno pod vlivem z obrazu
Édouard Manet: Mrtvý toreador
http://www.artmuseum.cz/reprodukce2_pohled.php?dilo_id=593
Ladné, hbité pohyby vystřídala strnulost. Bělost šerpy a punčoch ještě víc zdůrazňuje černý úbor, který teď působí jako smuteční oděv do rakve. Malá kalužinka krve pod ramenem torera nás nenechává na pochybách, že je mrtev. Vybledlá muleta vhodně symbolizuje život, který vyprchal. Zítřek už pro něho nebude. Prožil ho včera.
Pečlivě učesané vlasy, nehybná tvář a zavřené oči vytváří dojem, že toreador pouze spí. Pravou ruku má nepřirozeně složenou, jakoby se chtěl naposledy uklonit divákům, ale již to nestihl.
Špičky střevíců rozpačitě míří k nebi.
Z obrazu čiší samota a ticho, které vystřídalo hluk, bouřlivé nadšení a následné zděšení arény.
- Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit
bravo
Aries
bravo
Děkuji, Aries.
Aplír
Děkuji, Aries.
awwww!
Blueberry Lady
awwww!
Dík, to je výmluvný.
Aplír
Dík, to je výmluvný.
Nádherně vystižené!
Rya
Nádherně vystižené!
O to jsem se snažila. Děkuji.
Aplír
O to jsem se snažila. Děkuji.
Jej, takové krásné, elegantní
Esclarte
Jej, takové krásné, elegantní, smutné. A smutnokrásné.
Jej, to je pochvala! Díky moc
Aplír
Jej, to je pochvala! Díky moc.
Úžasné až z toho mám husí
Terda
Úžasné až z toho mám husí kůži.
Děkuji. Já mám husí kůži,
Aplír
Děkuji. Já mám husí kůži, když slyším slovo korida.
Úžasně zachycená atmosféra
Azereth
Úžasně zachycená atmosféra obrazu. Líbí moc.
Jsem moc ráda, že se ti líbí.
Aplír
Jsem moc ráda, že se ti líbí. Díky.
Ach jo, co na to říct...
P.M.d.A.
Ach jo, co na to říct... Viděla jsem koridu na živo a fandila jsem bejkům. Krásně napsané!
Děkuji.
Aplír
Býků je mi líto, ale mrtvých toreadorů taky. Nevím, komu bych fandila a tak jsem radši na koridě nikdy nebyla.
My jsme to měli ve Španělsku
P.M.d.A.
My jsme to měli ve Španělsku v ceně zájezdu... Když ten toreador je myslící bytost, co tam leze dobrovolně a ubližuje bejkovi záměrně. Bejk je tam nahnanej pro potěšení davů a ubližuje ze stresu a bolesti v sebeobraně. Takže je mi obecně líto každýho života, ale mám tendence fandit těm, co si nezačali :-)
A to je dobře. :)
Aplír
A to je dobře. :)
Moc dobré!
Lee
To je krásný obraz. Popsala jsi to hodně sugestivně a silně.
Krásný komentář, moc děkuji.
Aplír
Krásný komentář, moc děkuji.
Brrrr. To je velmi mrazivé.
mila_jj
Brrrr. To je velmi mrazivé. Ale taky velmi přesně korespondující s tím obrazem.
Jsem ráda, že tak působí, byl
Aplír
Jsem ráda, že tak působí, byl to záměr. Díky moc.
A je v oblíbených:)
Nifredil
Moc děkuji. To je pro mne
Aplír
Moc děkuji. To je pro mne pocta.