Domů
Společnost pro osvětu spisovatelů

Hlavní navigace

  • O nás
  • Diskuse
  • Autoři
  • Fandomy
  • Filtrování
  • Podpořte nás
  • Přihlásit se (opens in new tab)
Skočit na příspěvky ↓

Drobečková navigace

  • Domů
  • Zůstat hrdý

Informace

Pokud si chcete zřídit uživatelský účet, napište nám prosím na sos.hp.ff (zavináč) gmail.com. V mailu prosím uveďte zejména to, pod jakou přezdívkou u nás chcete vystupovat!

Uživatelské menu

  • Oblíbené povídky z Padesátky
  • Přihlásit se

Nový obsah

  • Chytrému napověz – Terda
Více novinek

DMD

  • FAQ
  • Pravidla
  • Návod na přidání drabble (opens in new tab)
  • 2026
    • Témata
    • Body za drabble (opens in new tab)
  • 2025
    • Témata
    • Body za drabble (opens in new tab)
    • E-kniha
  • 2024
    • Témata
    • Body za drabble (opens in new tab)
    • E-kniha
  • Starší ročníky
    • 2023
      • Témata
      • Body za drabble (opens in new tab)
      • E-kniha
    • 2022
      • Témata
      • Body za drabble (opens in new tab)
    • 2021
      • Témata
      • Body za drabble (opens in new tab)
    • 2020
      • Témata
      • Body za drabble (opens in new tab)
    • 2019
      • Témata
      • Body za drabble (opens in new tab)
      • E-kniha
    • 2018
      • Témata
      • Body za drabble (opens in new tab)
      • E-kniha (opens in new tab)
    • 2017
      • Témata
      • Body za drabble (opens in new tab)
      • E-kniha
    • 2016
      • Témata
      • Body za drabble (opens in new tab)
      • E-kniha
    • 2015
      • Témata
      • Body za drabble (opens in new tab)
      • E-kniha
    • 2014
      • Témata
      • Body za drabble (opens in new tab)
      • E-kniha
    • 2013
      • Témata
      • Body za drabble (opens in new tab)
    • 2012
      • Témata
      • Body za drabble (opens in new tab)
    • 2010

Bingo

  • 2026 Tropické bingo
    • Pravidla
    • Povídky
    • Vylosované tropy
  • 2024 Klišé bingo
    • Pravidla (opens in new tab)
    • Povídky
    • Účastníci Binga (opens in new tab)
    • Vylosovaná klišé
  • 2014 Klišé bingo
    • Pravidla
    • Povídky
    • Účastníci Binga (opens in new tab)
    • Bingo! (opens in new tab)
    • Doporučení

Letní dobročinnost

  • Pravidla
  • 2025
  • 2024
  • 2023
  • Starší ročníky
    • 2022
    • 2021
    • 2020
    • 2019
    • 2018
    • 2017
    • 2016
    • 2015
    • 2014
    • 2013
    • 2012
    • 2011
    • 2010
    • 2009
    • 2008

Poezim

  • Pravidla (opens in new tab)
  • 2025
    • Témata
    • Básně

Vánoční nadílka

  • Pravidla
  • 2024
  • 2023
  • 2022
  • Starší ročníky
    • 2021
    • 2020
    • 2019
    • 2018
    • 2017
      • Dopisy Ježíškovi
    • 2016
      • Dopisy Ježíškovi
    • 2015
      • Dopisy Ježíškovi
    • 2014
      • Dopisy Ježíškovi
    • 2013
      • Dopisy Ježíškovi
    • 2012
    • 2011
    • 2010
    • 2009
    • 2008

Padesátka

  • Pravidla
  • 2025
  • 2023
    • Bodovací tabulka 2023 (opens in new tab)
  • 2021
    • Bodovací tabulka 2021 (opens in new tab)
  • 2019
    • Bodovací tabulka 2019 (opens in new tab)
    • Upoutávky

Ostatní

  • Články
  • Překladatelova rukavice (archiv) (opens in new tab)

Drupal-web.cz - tvorba a migrace webů v Drupalu. Katecheze. Kniha jízd. Sborová kancelář. Místa reformace.

Zůstat hrdý

Profile picture for user Kleio
Od Kleio | St, 14. 04. 2021 - 09:42
Harry Potter

Molly pobíhala po místnosti, v puse nůžky, na ruce jehelníček, hůlkou korigovala stuhy létající vzduchem. Na krejčovské panně vznikaly staronové šaty. Chtělo to jenom pár úprav, přidat šifon a budou... povzdech.
Ne, nebudou. Nebudou jako nové, i když by si je Ginny zasloužila. Můžu si namlouvat co chci, ale bude poznat, že jsou to moje staré plesovky.
Jak moc se mým dětem smějí všichni ti Malfoyové, Doylové, Brownové. Za to, že nosí staré šaty? Za staré hůlky?

"Jsou krásné, mami," ujistila ji Ginny.
"Nové by byly lepší, viď?"
"Ne, nové má každý. Já budu ráda za tyhle. Moc děkuju, mami."

Myslím, že vlastně všichni Weasleyovi jsou taková sebranka, minimálně v očích ostatních čistokrevných rodin. Já si to nemyslím, ale téma je tam snad patrné.
A co se týče šatů, já je neskrývaně miluju!

DMD č. 14. pro 14. 4. 2021. Téma: Sebranka

To je moc krásné drabble,

Profile picture for user Faob

Faob

5 let 2 měsíců zpět
Trvalý odkaz

To je moc krásné drabble, pochopení dcery i odvaha být svá jsou úžasné! (Co si budeme povídat, tak nějak je to i hodně ze života...!)

  • Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit

Ginny je zlatá.

Profile picture for user Aplír

Aplír

5 let 2 měsíců zpět
Trvalý odkaz

Ginny je zlatá.

  • Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit

Milé. I když mně ty šaty

Profile picture for user Aries

Aries

5 let 2 měsíců zpět
Trvalý odkaz

Milé. I když mně ty šaty připadají hrozný, ale to porozumění je moc hezký

  • Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit

Je mi jasné, že se absolutně

Profile picture for user Kleio

Kleio

5 let 2 měsíců zpět
Trvalý odkaz

Je mi jasné, že se absolutně míjí s tvým vkusem, ale víš, co mi na nich připadá pěkný? Že jsou to šaty pro děvče, nedělají z ní ženu, jenom v ní krásně podtrhují to, že je jí dvanáct a moc jí to sluší. A navíc zelená! :D

  • Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit

In reply to Milé. I když mně ty šaty by Aries

To jo, to je pravda

Profile picture for user Aries

Aries

5 let 2 měsíců zpět
Trvalý odkaz

To jo, to je pravda

  • Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit

In reply to Je mi jasné, že se absolutně by Kleio

To je krásné!

Profile picture for user Terda

Terda

5 let 2 měsíců zpět
Trvalý odkaz

To je krásné!

  • Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit

No vidíš. Mně jako sebranka

Profile picture for user Nathanel

Nathanel

5 let 2 měsíců zpět
Trvalý odkaz

No vidíš. Mně jako sebranka přijdou všichni ti povýšení Malfoyové a spol. Takže téma je tam vlastně dvakrát.

  • Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit

Moc pěkné. Šaty také :)

Profile picture for user Rya

Rya

5 let 2 měsíců zpět
Trvalý odkaz

Moc pěkné. Šaty také :)

  • Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit

awwwwww! <3

Profile picture for user Zuzka

Zuzka

5 let 2 měsíců zpět
Trvalý odkaz

awwwwww! <3

  • Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit

To je moc krásné drabble! A

Profile picture for user Dede

Dede

5 let 2 měsíců zpět
Trvalý odkaz

To je moc krásné drabble! A je vidět, jak je sebranka vlastně ohebné slovo... :)

  • Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit

Ve skutečnosti je sebranka ta

Profile picture for user Kleio

Kleio

5 let 2 měsíců zpět
Trvalý odkaz

Ve skutečnosti je sebranka ta druhá pakáž, ale jsou názorově v přesile.

  • Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit

In reply to To je moc krásné drabble! A by Dede

Tvoji Weasleyovi se vždycky

Profile picture for user Smrtijedka

Smrtijedka

5 let 2 měsíců zpět
Trvalý odkaz

Tvoji Weasleyovi se vždycky čtou moc pěkně :).

  • Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit

Jee, to od Smrtijedky potěší

Profile picture for user Kleio

Kleio

5 let 2 měsíců zpět
Trvalý odkaz

Jee, to od Smrtijedky potěší dvojnásob!

  • Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit

In reply to Tvoji Weasleyovi se vždycky by Smrtijedka

To mi připomíná moje dětství

Profile picture for user P.M.d.A.

P.M.d.A.

5 let 2 měsíců zpět
Trvalý odkaz

To mi připomíná moje dětství :-)

  • Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit

To je hezké, trochu smutné,

Esclarte

5 let 2 měsíců zpět
Trvalý odkaz

To je hezké, trochu smutné, ale vypadá to, že se to v dobré obrací. Šaty se koneckonců povedly krásně a holka se nebude muset stydět. Já jsem z nich trochu na vážkách, nejsem si jistá, jestli se mi ty barvy dohromady líbí nebo ne, ale každopádně je to něco zvláštního, netuctového a určitě půvabného.

  • Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit

Zas musíme přihlédnout k tomu

Profile picture for user Kleio

Kleio

5 let 2 měsíců zpět
Trvalý odkaz

Zas musíme přihlédnout k tomu, že jsou a) devadesátá léta b) kouzelnický svět je trochu mimo co do módy. :-)

  • Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit

In reply to To je hezké, trochu smutné, by Esclarte

Ginny je prostě strašně fajn

Profile picture for user strigga

strigga

5 let 2 měsíců zpět
Trvalý odkaz

Ginny je prostě strašně fajn :-) a Molly taky, jak dokáže každýmu ze svých dětí věnovat tolik, i když si myslí, že to není dost...

  • Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit

Už jsem ti to psala, ale mám

Profile picture for user Saphira

Saphira

5 let 1 měsíc zpět
Trvalý odkaz

Už jsem ti to psala, ale mám moc ráda Molly, jak ji píšeš, jako maminku, která by svým dětem tak moc chtěla dopřát všechno, co by chtěly. Protože tohle mi v knížkách hrozně chybí, vždycky jsem to tam vnímala jako "vypadáš jako tetička Muriel, no a co, na nový nemáme...". Takže tohle je takové pohlazení a hrozně mě to (nejen jako mámu) dojímá :)

  • Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit

Mně vůbec v knížkách chybí

Profile picture for user Kleio

Kleio

5 let 1 měsíc zpět
Trvalý odkaz

Mně vůbec v knížkách chybí něco víc zrovna o ní. Ano, je tam jako esence maminkovitosti, ale vidíme ji jenom z pohledu dospívajícího kluka, který, ruku na srdce, je trochu jouda, takže vlastně ani Rowla samotná nevěnovala téhle postavě péči, jakou by zasloužila.
Jaká byla jako dítě? Kdo jsou její rodiče? Kde vyrůstala? Jak zvládala vychovávat děti během války? A tak dál, a tak dál...
No a tak jsem se letos zařekla, že si tuhle maminku trochu přivlastním a dám jí alespoň trochu hloubky, protože si to zaslouží.

A díky moc, vlastně jsi mě hrozně dojala.

  • Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit

In reply to Už jsem ti to psala, ale mám by Saphira

A to přivlastnění se Ti

Profile picture for user Lee

Lee

5 let 1 měsíc zpět
Trvalý odkaz

A to přivlastnění se Ti povedlo skvěle, je to moc krásné a Ginny je tu super! :)

  • Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit

In reply to Mně vůbec v knížkách chybí by Kleio

  • Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit