Molly pobíhala po místnosti, v puse nůžky, na ruce jehelníček, hůlkou korigovala stuhy létající vzduchem. Na krejčovské panně vznikaly staronové šaty. Chtělo to jenom pár úprav, přidat šifon a budou... povzdech.
Ne, nebudou. Nebudou jako nové, i když by si je Ginny zasloužila. Můžu si namlouvat co chci, ale bude poznat, že jsou to moje staré plesovky.
Jak moc se mým dětem smějí všichni ti Malfoyové, Doylové, Brownové. Za to, že nosí staré šaty? Za staré hůlky?
"Jsou krásné, mami," ujistila ji Ginny.
"Nové by byly lepší, viď?"
"Ne, nové má každý. Já budu ráda za tyhle. Moc děkuju, mami."
Myslím, že vlastně všichni Weasleyovi jsou taková sebranka, minimálně v očích ostatních čistokrevných rodin. Já si to nemyslím, ale téma je tam snad patrné.
A co se týče šatů, já je neskrývaně miluju!
- Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit
To je moc krásné drabble,
Faob
To je moc krásné drabble, pochopení dcery i odvaha být svá jsou úžasné! (Co si budeme povídat, tak nějak je to i hodně ze života...!)
Ginny je zlatá.
Aplír
Ginny je zlatá.
Milé. I když mně ty šaty
Aries
Milé. I když mně ty šaty připadají hrozný, ale to porozumění je moc hezký
Je mi jasné, že se absolutně
Kleio
Je mi jasné, že se absolutně míjí s tvým vkusem, ale víš, co mi na nich připadá pěkný? Že jsou to šaty pro děvče, nedělají z ní ženu, jenom v ní krásně podtrhují to, že je jí dvanáct a moc jí to sluší. A navíc zelená! :D
To jo, to je pravda
Aries
To jo, to je pravda
To je krásné!
Terda
To je krásné!
No vidíš. Mně jako sebranka
Nathanel
No vidíš. Mně jako sebranka přijdou všichni ti povýšení Malfoyové a spol. Takže téma je tam vlastně dvakrát.
Moc pěkné. Šaty také :)
Rya
Moc pěkné. Šaty také :)
awwwwww! <3
Zuzka
awwwwww! <3
To je moc krásné drabble! A
Dede
To je moc krásné drabble! A je vidět, jak je sebranka vlastně ohebné slovo... :)
Ve skutečnosti je sebranka ta
Kleio
Ve skutečnosti je sebranka ta druhá pakáž, ale jsou názorově v přesile.
Tvoji Weasleyovi se vždycky
Smrtijedka
Tvoji Weasleyovi se vždycky čtou moc pěkně :).
Jee, to od Smrtijedky potěší
Kleio
Jee, to od Smrtijedky potěší dvojnásob!
To mi připomíná moje dětství
P.M.d.A.
To mi připomíná moje dětství :-)
To je hezké, trochu smutné,
Esclarte
To je hezké, trochu smutné, ale vypadá to, že se to v dobré obrací. Šaty se koneckonců povedly krásně a holka se nebude muset stydět. Já jsem z nich trochu na vážkách, nejsem si jistá, jestli se mi ty barvy dohromady líbí nebo ne, ale každopádně je to něco zvláštního, netuctového a určitě půvabného.
Zas musíme přihlédnout k tomu
Kleio
Zas musíme přihlédnout k tomu, že jsou a) devadesátá léta b) kouzelnický svět je trochu mimo co do módy. :-)
Ginny je prostě strašně fajn
strigga
Ginny je prostě strašně fajn :-) a Molly taky, jak dokáže každýmu ze svých dětí věnovat tolik, i když si myslí, že to není dost...
Už jsem ti to psala, ale mám
Saphira
Už jsem ti to psala, ale mám moc ráda Molly, jak ji píšeš, jako maminku, která by svým dětem tak moc chtěla dopřát všechno, co by chtěly. Protože tohle mi v knížkách hrozně chybí, vždycky jsem to tam vnímala jako "vypadáš jako tetička Muriel, no a co, na nový nemáme...". Takže tohle je takové pohlazení a hrozně mě to (nejen jako mámu) dojímá :)
Mně vůbec v knížkách chybí
Kleio
Mně vůbec v knížkách chybí něco víc zrovna o ní. Ano, je tam jako esence maminkovitosti, ale vidíme ji jenom z pohledu dospívajícího kluka, který, ruku na srdce, je trochu jouda, takže vlastně ani Rowla samotná nevěnovala téhle postavě péči, jakou by zasloužila.
Jaká byla jako dítě? Kdo jsou její rodiče? Kde vyrůstala? Jak zvládala vychovávat děti během války? A tak dál, a tak dál...
No a tak jsem se letos zařekla, že si tuhle maminku trochu přivlastním a dám jí alespoň trochu hloubky, protože si to zaslouží.
A díky moc, vlastně jsi mě hrozně dojala.
A to přivlastnění se Ti
Lee
A to přivlastnění se Ti povedlo skvěle, je to moc krásné a Ginny je tu super! :)