Cizí
Opět po roce je tu můj vlastní fandom, který nikdo nečte, ale mně občas straší v hlavě, tak ho píšu.
Připomenutí (aneb o čem to je) - Kristýna je nevlastní, mladší sestra Sněhurky. Její matka je ta známá zlá královna, toho času mrtvá, a Kristýna je na útěku. Potkává Špičáka, totálního outsidera mezi draky, a společně se vydávají na výpravu kdovíkam za dobrodružstvím.
Toto drabble je v podstatě prequel, dává poněkud tušit, jak to bylo ve skutečnosti se "zlou královnou".
Stála před zrcadlem. A neviděla, když jí prstem ukazovala stíny.
Zrcadla se objevila přes noc. Stmívalo se a Týnka šla kolem prvního. Podívala se. Její tvář byla stejná, ale zároveň tak cizí. Utekla.
Stála před zrcadlem. A neslyšela hlasy, šepot tak jedovatý, že překonal i hlásek holčičky, která ji držela za ruku.
Když se rozednilo, po celém hradě bylo víc odrazů než skutečných věcí. Pokoj maminky byl celý skleněný.
Stála před zrcadlem. Prsty se jen lehce dotýkala hladiny skla. Maličká ji tahala za šaty. Otočila se. Její oči byly krásné a cizí.
„Nech matku být. Ještě si máme co povídat.“
- Číst dál
- 12 komentářů
- Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit