Scolares

Obrázek uživatele Dangerous

Scolares

Scolares je můj originální fandom, který vznikl o DMD 2010. Od té doby se rozrůstá hlavně na DMD, i když sem tam napíšu nějaký ten bonus.
Točí se kolem dvojice studentů Daniela a Ondry, kteří mají rádi svoje studium, čaj, knihy, sebe navzájem a spoustu dalších věcí. >>>
Děj je zasazen do současnosti a nepíšu úplně chronologicky, ale vždy se dozvíte, co se stalo před/po. Všechny drabbly (do roku 2013, loňské jsem tam zapomněla dát, jsou jen tady) a navíc bonusy najdete zde a v každém drabblu najdete i jejich chronologický seznam.

Fandom: 
Obrázek uživatele Dangerous

النهاية

Úvodní poznámka: 

No a ještě nemůžu završit DMD bez Ondry a Dana, o kterých jsem napsala svoje vůbec první drabble v úplně prvním ročníku DMD. Takže první a zatím i to poslední z posledních.

Drabble: 

Ondra vzhlédl od opravy slohových prací a se zájmem pozoroval Dana, jak s pečlivostí i pomalostí malého dítěte vykresluje na papír slova. Nepřestávala ho fascinovat Danova posedlost: nejdřív latina, díky za ni, potom řečtina, hebrejština, jako poslední arabština.
"Hotovo. Dopsal jsem to. Můj první arabský sloh! Tímhle tempem ale taky poslední..."
"O čem to je?"
Dan se pokrčil rameny. "Pojď se učit se mnou a uvidíš."
"To víme, jak dopadá... Co znamená to první slovo?"
Daniel se zarazil.
"Já ti zakážu pracovat do noci. Napráskám tě studentům. Zabavím ti kafe... To je poslední slovo, moje pointa."
"A co teda znamená?"

Obrázek uživatele Dangerous

V garsonce

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

A i letos tu budou moji Scolares. Volně navazuju na drabble Ríšini fanoušci, kde se dozvíte jeden detail, který by se vám tady mohl hodit. :)
Takže zase střípek Danielovy minulosti.

Cca 12+

Drabble: 

„Nevěděl jsem, že taky někde bydlíš…“ Daniel se rozhlížel po Richardově dvacetimetrové garsonce a nevěřil svým očím. Docela to i vypadalo jako byt.
Richard se ušklíbl. „Já moc taky ne.“ Přitáhl si Dana blíž, ruce vklouzly pod košili. „Ale mám skvělej výklenek.“ Roh místnosti oddělený malou zdí byl prosvětlený velkými okny od podlahy až ke stromu a téměř polovinu obytné plochy bytu zabírala obrovská matrace.
Daniel pozvedl obočí, pak se sklonil a skousnul Richardovi ušní lalůček.
„Těším se na něj celý den! Ríšo…
Richard mu v odpověď vášnivě zaryl nehty do zad. „Ale jenom tady…“
„… se necháš položit na záda.“

Obrázek uživatele Dangerous

Překvapení

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Tak 12+

Drabble: 

Daniel se probudil celý rozlámaný. Hluboký nádech uvolňoval svaly a zároveň je bolestně připomínal. Třeštila mu hlava. Nevzpomínal si, kolik toho včera večer vypil, ale bylo toho hodně. Ondra dokončil, co alkohol začal. Vášnivé, ale tvrdé polibky, nesmlouvané ruce. Vytratila se veškerá jemnost, zůstala jenom touha, která nezmizela, a vztek a zklamání.
Druhá polovina postele se zhoupla.
„Dobré ráno…“
Ondra se neotočil. Ozvalo se jen nesrozumitelné zabručení.
Daniel si promnul oči. Sevřel se mu žaludek. Doufal, že mu Ondra do rána odpustí. Začínal chápat, že nebylo fér oznámit mu jako hotovu věc, že za týden jede na měsíc do Rakouska.

Obrázek uživatele Dangerous

Na poště

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Téma: Vigilantibus iura

Přes víkend jsem byla v Brně a asi jsem si zapomněla přibalit inspiraci... takže v bonusu. :)

2016

Drabble: 

„Vy jste Daniel K---?“ Úředník zmateně otáčel Ondrovou občankou.
Ondru přemáhalo horko a třičtvrtěhodinové čekání ve frontě. „To je můj partner. Rodinní příslušníci přece mohou vyzvedávat doporučené zásilky…“
„To byste tu ale musel mít napsané jeho jméno.“
Ondra si tu, zase, připadal jako v Kocourkově. „To už na občankách není možné. Mám sem přijít s ověřenou kopií oddacího listu?“ Částečně chtěl znít nepříjemně.
„Pane, já vás chápu,“ pokračoval úředník klidně a potom se významně odmlčel. „Ale nevydávám doporučené zásilky nikomu.“
„Tak mi to vraťte. A řekněte mi, kde si můžu stěžovat na doručovatelku, která ani nezkouší zvonit, když jsme doma.“

Obrázek uživatele Dangerous

Perníková chaloupka

Fandom: 
Drabble: 

Vzbudilo ho šustění, kroky, vrznutí dveří. Jen co mu došlo, že by měl zkontrolovat, co se děje, zase usnul. Ráno si nepamatoval nic. Vysoukal se z postele a s ještě slepenýma očima se došoural do kuchyně.
„Kde mám střechu?!“ Probudil se okamžitě. Doprostřed domku bylo odevšad vidět. Tmavě hnědé podlahy se již neskrývaly ve sladkém stínu, ale ozařovalo je silné ranní slunce.
„To se nesmí jíst?“ Daniel upíjel na pohovce čaj.
Ondra se chvíli nezmohl ani na slovo.
„To byl dárek pro Matýska. Co mu mám teď říct?“
Daniel se zatvářil provinile a pak se vítězoslavně usmál. „Že přišla vichřice?“

Neviditelný fandom: 
Obrázek uživatele Dangerous

Ne pro zpěv

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Za otázky kurzívou může napůl Borůvková. ;)

Drabble: 

„Můžu mít otázku?“ Ondra se ptal nevinně, a přesto v Danielovi zatrnulo. Možná ty intimní hovory nebyly zas tak dobrý nápad. Zvědavě naslouchal všemu, co Ondra vyprávěl. Přestál šok, když mu došlo, co způsobil hned první večer. Ale když na oplátku mluvil o sobě, bojovala v něm touha vyklopit Ondrovi všechno a nebo radši vůbec nic.
Zpanikařil.
Bude chtít vědět detaily?
Co jsme spolu dělali?

Kde byl ten piercing?
Jak jsem se naučil–

„Uměl Richard zpívat?“
Danielovi trvalo, než mu došlo, na co se Ondra ptá.
„Neuměl…“
Odpovědí mu byl rozzářený úsměv a pobavená jiskra v očích. „Tak to jo…“

Obrázek uživatele Dangerous

Olej

Fandom: 
Drabble: 

Ondra se zoufale zastavil před vchodem do obchodu. Rozhlédl se, jako by se snažil zjistit, kudy lze nejrychleji utéct. „Tam nevlezu.“
Daniel si povzdechl. „Pokud to nechceš dělat nasucho, budeš muset.“
Ondra se pouze zatvářil, spolkl jedovatou poznámku a vběhl dovnitř, div že nenarazil do otvírajících se dveří. Proběhl regály, nedíval se vlevo ani vpravo, a zastavil až před policemi, které hledali. Skepticky si prohlížel vystavené zboží.
„Rýžový nemají.“
Daniel doklusal za ním. „Tak vezmem… třeba olivový?“
„Hm.“
Daniel dvakrát zkontroloval všechny lahve. Nic. „Ty to musíš smažit dneska, že jo. V neděli večer nic jinýho než Billu otevřeného nenajdeš.“

Závěrečná poznámka: 

Měl v plánu kuřecí řízky obalované ve vlašských ořechách. Je to zatraceně dobrý.

Obrázek uživatele Dangerous

V metru

Fandom: 
Drabble: 

Ondra seděl pohodlně opřený, sluchátka v uších, ruku pod bradou, nohy natažené. Sledoval střídající se zeď tunelu a stanic metra. Jen koutkem oka vnímal pohyb lidí okolo. Když k volnému sedadlu naproti zamířil jiný cestující, stáhl nohy na svoji polovinu a usmál se. Mladý muž se posadil a úsměv vděčně opětoval. Díval se při tom Ondrovi přímo do očí. Ondrovi se stáhlo hrdlo a rychle uhnul pohledem. Zavřel oči a usilovně se snažil soustředit na hudbu, která nerušeně hrála dál. Otevřel je až na další zastávce. Muž byl pryč. Jen Ondra měl v hlavě prázdno a v břiše hejno motýlů.

Závěrečná poznámka: 

Aneb život je inspirující v ty správné dny (čti: na správná témata). A ne, nejedná se o žádnou konkrétní osobu ani o zvrat v ději. Jen o hormony. :)

Obrázek uživatele Dangerous

Tajná mise

Fandom: 
Drabble: 

Zkušený detektiv se přibližoval obezřetně. Našlapoval měkce a pomalu. Ani parketa nezavrzala, a tahle kňučela i pod kocouřími tlapkami. Měl radost. Podezřelý č. 1 ho nezpozoroval. Otevřel si bloček a udělal čárku. Potom rychle kreslil, co viděl škvírou mezi dveřmi. Nohy na stole. Talíř na zemi. Chleba se šunkou u pusy. Neuměl ještě psát, ale tohle byl důkaz. To bude určitě šéfku zajímat. Velká šunková loupež. A drobky na koberci! Vyřešeno nejchytřejším detektivem v kraji! Roztřásl se nadšením. Nesměl se smát a dýchat nahlas.
„Co tam děláš, Matýsku?“
Málem se počůral leknutím. Daniel, podezřelý č. 2, stál přímo za ním.

Závěrečná poznámka: 

Aneb zase jednou na návštěvě u Ondrových rodičů.

Obrázek uživatele Dangerous

Třídní sraz

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Zima 2013.

Drabble: 

„Jaký to tam bylo?“ vyptával se Daniel, jen co Ondra vstoupil do dveří.
„Šlo to. Aspoň viděli, jak jsem teď skvělej.“ Ondra se usmíval. Pak zvážněl. „Víš, co je ale zvláštní? Můžeš se stát v životě kýmkoliv, zažít cokoliv, ale jakmile jsi na srazu gymplu, dostaneš se do stejné pozice, jakou jsi měl ve třídě.“ Ondra objal sedícího Daniela kolem ramen.
„Hm?“ Daniel se zvědavě otočil.
„Zcela proti své vůli jsem si připadal jako blbec, který studoval něco, co je naprosto k ničemu. Zatvářili se, jako kdyby viděli ducha, a pak se Vašek zeptal: ‚A není ten jazyk už mrtvej?‘“

Závěrečná poznámka: 

Ondra i Daniel studovali dvojobor, společný předmět měli latinu, o které je řeč. :) Ne, Ondra nestudoval cornwallštinu. :)

Obrázek uživatele Dangerous

Po koncertě

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Žádný cavyky, rovnou pokračuju se svými Scolares, kteří měli rok pauzu. :) Drabble, co jsem si chtěla napsat hned po tomhle a které na něj navazuje, ale loni nepřišlo téma. Aneb jak se vlastně Daniel seznámil s Richardem. Zbytek historie už znáte. :) (Možná. :))

Danielova minulost. Léto 2006, je mu 18.

Drabble: 

Daniel vystoupení Punkové nutrie nakonec přežil. V břiše měl podivně prázdno a myšlenky se nechtěly posunout do přítomnosti. Připadal si jako třináctka, která dostala první pubertální crush.
Po koncertě se konečně probojoval ke stánku s občerstvením, vystál půlhodinovou frontu a už se chystal si objednat, když jej kdosi odstrčil a nedočkavě se dožadoval piva.
„Fronta je tady,“ zabručel Daniel naštvaně.
Vetřelec se otočil, přeměřil si ho od hlavy k patě a zase zpátky, znalecky se usmál a kývl na obsluhu. „Dvakrát!“
„Zvu tě,“ dodal.
Danielovi došlo, že je to nejen na pivo. A nejen do zákulisí. Rozhodl se to risknout.

Obrázek uživatele Dangerous

Sousedka

Úvodní poznámka: 

Duben 2014. ;)

Drabble: 

Stála jsem před dveřmi bytu v Košířích, v prvním patře malého činžáku, a hypnotizovala jsem jmenovku. Daniel K---, Ondřej D---. Zaklepala jsem. Otevřel Daniel.
„Ahoj…“ Doufala jsem, že mu nemusím vykat. „Chtěla jsem se jenom zeptat… jestli nemáte nějaký vejce. Mám rozdělané těsto a… nemám žádný použitelný. Prosím.“ Rozpačitý úsměv jsem nemusela hrát.
„Jo, jasně.“ Usmál se, zmizel v kuchyni a za chvíli mi podával tři.
Pevně jsem ho objala.
„Promiň!“
Utekla jsem dřív, než stačil cokoliv říct. Na schodech jsem málem vrazila do Ondry. Strčila jsem mu ta vejce.
„Děkuju moc!“
Ani jeden nemohl chápat, co se vlastně stalo.

Závěrečná poznámka: 

Mí věrní čtenářové mi rozumějí, že? Proč. Jako jejich autorka...

Obrázek uživatele Dangerous

Babička

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Prosinec 2006 - leden 2007. (Takže je mu 18,5.)

Tohle je první jobovka ze tří. Druhou a třetí už znáte (konec s Richardem a přihláška na VŠ). A ano, tahle informace se tu objevila v drabble na "více strýce", ale nakonec jsem ji smazala a napsala jsem to teď jinak.

Drabble: 

Půl roku žil jako ve snu, v duhové bublině, která najednou praskla. Nikdo to nečekal. Odcházel slavit silvestra a v myšlenkách byl dávno u Richarda. Nikdy tam ale nedošel, protože volal záchranku. Zařizoval pohřeb, ačkoliv netušil, jak se to dělá. Volali mu právníci, kteří ho informovali o dědictví. Protože babička vydědila svoji dceru a všechno odkázala jemu. Zavalily ho papíry, kterým pořádně nerozuměl.
Vracel se do prázdna plného jejích věcí. K dalším záležitostem, které čekaly, až s nimi něco udělá. Jenže tu nebyl nikdo, kdo by mu nakázal aspoň vynést koš nebo viděl, že čtyři hodiny brečel, než vyčerpaně usnul.

Závěrečná poznámka: 

Smrt je součást koloběhu přírody a jejího nesmlouvavého volání. Tak na ujasněnou, aby nebyly pochybnosti o tématu.

Obrázek uživatele Dangerous

Na zastávce

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Únor 2009. Aneb jak Daniel ke spolubydlícímu přišel. O jeho spolubydlícím Honzovi jsem už psala v drabble tady.

Drabble: 

Bylo už pozdě, zima zalézala pod kabát a z nebe padala hnusná směska sněhu a deště. Daniel spěchal na nejbližší zastávku, unavený po nevydařeném rande.
„Dane!“
„Honzo?“ Bubeníka Punkové nutrie už dva roky neviděl, ale ty dredy by poznal vždycky.
„To je náhoda! Máš se? Hele… nechceš zajít na čínu? Zvu tě.“ Honza vytáhl z kapsy pár drobných. „No… Nebo aspoň na půlku.“
Daniel přemýšlel, jak odmítnout.
„Prosím! To je to nejmenší, co můžu udělat!“
„Za co?“ Daniel nechápal.
Honza uhnul pohledem. „Vyhodila mě holka. Punková nutrie je dávno v prdeli. No… a já dneska taky. Potřebuju nutně někde přespat.“

Obrázek uživatele Dangerous

Projev

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

100 slov je zoufale málo! O_o To krácení, to mi zabralo nejvíc času...

2016.

Drabble: 

Sálem se rozlehlo zacinkání lžičky o skleničku, svatebčané utichli.
„Jsi opilý!“ sykla paní D výhružně.
„To proto, že mám radost!“ Pan D. zářil. „Vím, že nikdo nechce slyšet žádné projevy, ale jedno vám říct musím. Náš Ondra, ten si nikdy nikoho nepřived domů, o nikom nemluvil, a to jsem se ptal, já i maminka, skoro jsme se báli, že si nikdy nikoho nenajde, než jednou přijel s Danem a řekl nám, o koho se jedná. Nevím, kdo z vás v tom měl prsty jako první, ale Dane, tohle je poděkování a patří tobě, za to, že Ondra přišel k rozumu!“

Obrázek uživatele Dangerous

Před maturitou

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Jedna jobovka přišla po Vánocích (někteří možná už tuší na základě informací z jiných drabble), druhá přišla na konci února (viz minulé drabble) a teď ještě jedna ke konci dubna. 2007.

Drabble: 

Bolela ho hlava. Strašně. Už potřetí četl jeden řádek a vůbec netušil, o čem je. Nevnímal už posledních několik stran. Nad otázkou č. 14 strávil už asi dvě hodiny, ale nezopakoval by z ní vůbec nic. Papíry ztratily kontury a před očima se rozplývaly v beztvaré saláty. Zavřel oči. Pod víčky se mu roztančily desítky písmenek, v uších mu vyzváněla slova, sousloví, fráze, vytržená z kontextu, opakovala se a nedávala smysl. Připadal si jako opilý. Opilý učením za poslední čtyři roky. Frustrovaně prolistoval zbytek, který mu ještě zbýval.
Vystřízlivěl rychle. Ze sešitu vypadla přihláška na vysokou školu, kterou zapomněl odeslat.

Obrázek uživatele Dangerous

Zrzek

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Odehrává se za Danielova vztahu s Richardem, teď už únor 2007.

Drabble: 

Blížila se půlnoc. Ve špatně větraném prostoru už nebylo přes kouř skoro vidět.
„Dane! Ty žiješ!“ Někdo ho poplácal po zádech. Daniel se snažil rozkoukat, za dva měsíce si jeho oči odvykly. Hřebíkovy propíchané části těla a oblečení odrážely zbytky světla a míhaly se ze strany na stranu, jak už nemohl stát rovně.
„Já jo… Kde je Richard?“
„No… Asi tam, kde vždycky.“
I skoro poslepu našel Daniel zapadlou místnost, která sloužila jako skladiště a šatna. Jako vždycky tam Richard opravdu byl. Jako vždycky nebyl sám. Jenže tentokrát Daniel stál mezi dveřmi a Richard tlačil ke zdi jakéhosi polonahého zrzka.

Obrázek uživatele Dangerous

Writingy

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Dnes už zase mírumilovně. :)
Školní rok 2004/2005, je mu 15.

Drabble: 

Četla je se zatajeným dechem a rozšířenýma očima. Četla je vícekrát než ty ostatní. Četla je, aby se ujistila, že si z ní nedělá srandu. Četla je, protože mu rozuměla. A četla je, protože z nich měla radost.
Byly v nich zážitky a postřehy. Byly v nich sny, přání a touhy. Byly v nich popisy, představy a dojmy. Byly v nich otázky, ale také odpovědi.
Když paní profesorka S. přijímala Ondrovy slohové práce z angličtiny, jindy plachý chlapec se jí vždy zadíval do očí. Chvěly se jí ruce, když si uvědomila, že to, o čem píše, by nikomu jinému nesvěřil.

Závěrečná poznámka: 

A ano, je to možné, zčásti inspirováno reálnými osobami. :)

Obrázek uživatele Dangerous

Ríšini fanoušci

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Pokračujeme v historkách, kdy Daniel chodil s Richardem...
Hřebík je další člen kapely Punková nutrie. [Za jeho jméno může Kleio - děkuju - a asi si dovedete představit jeho číro. :)]
Upozorňuju na nějaké ty nadávky.

Drabble: 

Hřebík běsnil. „Když už, tak je to Richard, ty kreténe! Ríše, copak je to ňáká holka, ty vole? Tady Dan ti to klidně dosvědčí, že jo, kámo?“ Kývnul na Daniela, který stál opodál a zaraženě mlčel.
„A nikdo, rozumíš, NIKDO mu NIKDY neříká Ríšo!!“
Daniel si skousl ret a raději se podíval jinam, než se Hřebík zase bude chtít ujistit.
Richard se přiřítil kdovíodkud a stáhl Hřebíka zpátky do klubu. „Ty hovado, drž hubu! Seš tak zhulenej, že nevidíš ten háček? A kolikrát ti mám opakovat, že ty nácky nemáš provokovat?“
Na dveřích se skvěl nasprejovaný nápis Říše! Je věčná.

Závěrečná poznámka: 

Hřebík má štěstí, že ti nácci už tam nejsou a že se hádá tak maximálně se zdí.

Obrázek uživatele Dangerous

Punkerovy stravovací návyky

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Richard je zpěvák Punkové nutrie, o které jsem psala tady. Léto až zima/jaro 2006.
Až vám dojde, co jsem napsala na konci, bude to tak aspoň 13+. :D

Drabble: 

Půl roku poznával Daniel krásy klubů v Praze a okolí. Čím větší díry to byly, tím důvěrněji je znal. Daniel trávil s Richardem hodiny, ale snad nikdy ho neviděl nic jíst. Pravda, jeho stravovací návyky byly všechno, jenom ne nepravidelné.
Odpoledne do sebe nalil dva litry kafe. Sladkého tak, že v něm málem stála lžička. Pět cigaret během pěti minut stihl neznámo jak. Během koncertu vypil několik půllitrů a prázdné cigaretové krabičky házel do davu fanynek. Po něm zatáhl Daniela kamkoliv, kde zrovna nikdo nebyl.
„Nemůžeš přece žít jen na kafi, cigárech a chlastu!“
„Proč ne, bílkovin mám přece dost.“

Obrázek uživatele Dangerous

Velký a lepší

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

U Ondrových rodičů.
Může navazovat na tohle, ale nemusí. :)

Drabble: 

„Anička má novýho brášku. A víš co? Jmenuje se stejně jako ty!“ Matěj seskočil ze stoličky a vmžiku zapomněl na vláčky, které maloval.
„Kdo je Anička?“ zajímal se Daniel, ale odpovědět musel Ondra. „Jeho kamarádka ze školky.“
„Přece!“ Matěj přikyvoval a tahal Daniela za tričko. „Ale říkal jsem jí, že ty jsi lepší! Její bráška je mimino a ty jsou malý a ošklivý, a taky si s ním prý nemůže hrát!“
Paní D. se zasmála. „Ty jsi taky malej…“
„Já už nejsem malej!“
„Ale mimino jsi byl taky,“ dráždil ho Ondra.
Matěj se zamračil. „Jo, jenže to už si nepamatuju.“

Obrázek uživatele Dangerous

Ano

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Téma si možná žádalo něco duchaplného, ale toho dnes nejsem schopná. (Ale diplomka je konečně odevzdaná, juhů!)

Pro Kleio. <3

Odehrává se to v roce 2016, snad, nejsem si ještě úplně jistá. Ale už je to kánon, chí. :)

Drabble: 

„Proč jsi mi to neřek dřív? To mám pořád chodit tam a zase zpátky?“
*
„Nekřič na mě! Já tě slyším.“ – „Asi ne dost!“
*
„Co je?“ – „Nic.“ – „Něco jo!“ – „Nic!“ – „Tak proč jseš tak nabroušenej?!“ – „Já nejsem nabroušenej!!“ – „Ale divně se tváříš.“ – „Tak neanalyzuj, jak se tvářím.“
*
„Tos nemoh aspoň umýt nádobí?!“
*
„Už jdu!“ – „Čekám.“ – „Ale nespěchej na mě!“ – „Říkám snad něco?“ – „Ne, ale znervózňuješ mě!“ – „Tak já půjdu napřed.“ – „Už jdu!“ – „Nejdeš!“ – „Protože na mě spěcháš!“
*
Všechno to byly jenom maličkosti. Někdy jich bylo hodně, jindy žádné. Ale ani Daniel, ani Ondra nezaváhal, když se Staroměstskou radnicí rozlehlo dvojité ano.

Obrázek uživatele Dangerous

Na festivalu

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Danielova minulost.
Léto 2006. Je mu 18, kdyby to někoho zajímalo. ;)

Drabble: 

Bylo vedro, před pódiem nebyl ani kousek stínu, kamarád se někam vypařil se svojí holkou a kapela, na kterou čekali, měla hrát až za půl hodiny. Daniel se nechtěl vzdálit, protože slíbil, že udrží dobré místo. Vyčerpaně si sedl na zem, páchla rozlitým pivem. Ani nevzhlédl, když na pódium vlezli předskokani, kteří se představili jako Punková nutrie. Trhl sebou, když se ozval uši drásající pískot mikrofonu, a vážně uvažoval, že to vzdá, když kapela začala vydávat zvuky, jako když stahují nutrii zaživa. Jenže zpěvák byl bos, měl jen kalhoty a obojek kolem krku a Daniel na něm mohl oči nechat.

Závěrečná poznámka: 

Striggo, díky moc za téma! Bez něj by mě nenapadl další střípek z Danielova života. <3
Jo, a bude pokračování. :D

Obrázek uživatele Dangerous

Diplomová práce

Úvodní poznámka: 

If tea cannot fix it, then it is a serious problem. ;)

Věnováno všem, kteří jsou letos podobně postiženi. :)

Drabble: 

U pracovního stolu ho rušily zvuky za zády, i když Ondra jen otáčel stránky a dýchal. Po pár hodinách v posteli ho bolelo celé tělo a v noci v ní nemohl spát. Do kuchyně se nikdy odplížit nechtěl, ale nakonec pouze tam našel klid. Vedle notebooku si vyrovnal blok s poznámkami a uvařil si čaj. Povzbudí, zahřeje, uklidní nervy. Pět minut jeho přípravy není prokrastinace. Za to, že potřebuje každou půl hodinu na záchod, přece nemůže.
„Dane?“ Ondra si večer nedůvěřivě prohlížel pyramidu nádobí, která se objevila na kuchyňské lince. „Kolik jsi měl dneska čajů?“
„Kolik máme hrnků?“
„Třicet šest.“

Obrázek uživatele Dangerous

Hra je hra

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Scolares jsou zpět. A tentokrát se vracíme k počátkům. Toto drabble navazuje na moje úplně první drabble z DMD 2010 a na první drabble tohoto mého originálního fandomu. Pro připomenutí si ho můžete přečíst zde.
Ačkoliv jsem si myslela, že vyšší rating budou mít jen nedrabblové bonusy, tohle drabble se odehrává místo bonusu I (který ještě není napsaný), obsahuje počátek velice intimní scény a nahotu. Proto 15+.

Drabble: 

Když ho Daniel konečně políbil, opustila Ondru nejistota, která ho sužovala celý večer. Snažil se ji zahnat alkoholem, neumlčel ji úplně. Napůl stále netušil, co tady vlastně dělá, napůl to věděl přesně. Jeho svršky se již pár chvil válely na zemi – hra je hra.
Daniel ho pomalu vytáhl na postel a přerušil druhý polibek, druhý fant. Ondra chytil dech, třásly se mu ruce. Cítil, že se červená. Nechtěl, a tím to bylo ještě horší.
„Já… vlastně tak úplně… nevím…“ vysoukal ze sebe.
„Co teď?“
Přikývl.
Daniel se naklonil k jeho uchu, bříšky prstů hladil Ondrova ramena.
„To nech na mně.“

Obrázek uživatele Dangerous

S rodiči

Úvodní poznámka: 

Poslední Scolares tohoto DMD... Bude se mi stýskat! Ale snad dopíšu ještě nějaké další bonusy (ještě jsou určitě v plánu I, III, IV a V), které potom zveřejním tady.

K drabble: konec druhého ročníku (jo, někdy po Danielových narozeninách)
A varování: aneb když tatínci perlí.

Fandom: 
Drabble: 

„Vám to nevadí?“ Ondra pohlédl na rodiče poněkud podezřívavě.
Maminka se usmála. „Pokud sis to všechno dobře promyslel, samozřejmě že nám to nevadí. A Daniel vypadá jako zodpovědný kluk.“
„Jestli budeš rušit už letní ubytování, budeš muset doplatit nějaké kolejné, ne?“ ptal se tatínek a hledal něco v tašce.
Ondra přikývl, ale než stačil cokoliv odpovědět, na stole se objevilo několik velkých bankovek.
„Tolik? To bude míň!“ bránil se.
Tatínek jen zakroutil hlavou. „To máte příspěvek na novou postel. Pamatuju si, že s maminkou jsme se kdysi na té pro jednoho nikdy pořádně nevyspali, a to se někdy taky musí.“

Závěrečná poznámka: 

Info o kolejném: když se bydlí i přes léto, vychází měsíčně méně; pokud se to v průběhu roku ruší nebo naopak zařizuje, musí se něco doplatit nebo to pak člověk dostane zpět. Minimálně to tak funguje na kolejích UK v Praze, o které se jedná.

Obrázek uživatele Dangerous

Čokoládová

Úvodní poznámka: 

Možná klišé a vůbec, ale já jsem si to musela napsat. :) A Daniel slaví 22, červen 2010, kdyby vás to zajímalo. ;)

Fandom: 
Drabble: 

Mezi dveřmi ho Ondra přivítal dlouhým polibkem. Jen po paměti zabouchl dveře. Vzápětí ho Ondra táhl do kuchyně.
„Všechno nejlepší.“ Ondra se téměř nalepil na kuchyňskou linku a lehce zčervenal. Podával mu dort, celý zalitý v čokoládě, na vrchu s velikou čokoládovou růží.
Daniel se zarazil. Na chvíli jeho tvář zakryl stín a oči smutek; tři roky narozeniny téměř neslavil. Zamrkal. Konečně se na povrch prodral úsměv.
„A jak si mám teď mezi vámi vybrat?“
Ondra sklopil pohled na dort; když ho zvedl, v očích měl jiskru a v koutku úst provokativní úšklebek. Daniela svou proměnou pokaždé překvapil.
„A musíš?“

Závěrečná poznámka: 

Pro inspiraci: dort

Obrázek uživatele Dangerous

Maloměsto

Úvodní poznámka: 

Protože jsem ještě nečetla Tale of Two Cities, tak tu máte místo toho další várku Scolares. Jo, a milujte babičky. ;)

Fandom: 
Drabble: 

„To jsme tak průhledný, že nás tvůj pětiletý brácha prokouknul po jedné hodině?“
Ondra s úsměvem pokrčil rameny. „Je geniální? Viděl tu pusu na chodbě? – Počkej, zvoní mi telefon… Ahoj babi.“
Ondrášku, zdravím tě, tady babička. Prosím tě, ty jsi teď přijel na několik dní k rodičům, viď?
„Jo, jsem tu.“
V tom případě bychom tě chtěli s dědou pozvat některý den odpoledne k nám. Upeču tvou oblíbenou bábovku. Musíš nám představit svou známost.
„Jakou…?“
Před chvílí se tu stavila Miluška, tvrdila, že tě viděla ve městě a vedl sis nějakého sympatického mladého muže. Takový vyšší s delšími tmavými vlasy?

Obrázek uživatele Dangerous

Tercie

Úvodní poznámka: 

Další trochu rozpačitý rozhovor...

Fandom: 
Drabble: 

„V tercii. Na lyžáku. Hráli jsme flašku. Nejdřív padla na Kubu, trochu namachrovanýho kluka z kvarty, no a potom na mě. Holky dostaly záchvat smíchu a začaly ho provokovat, že podruhý se přece točit nebude. Dělaly takový hluk, až na nás vlítli, ať se vrátíme do svých pokojů a jdeme spát. Další den jsme se náhodou potkali na záchodě, nikdo tam nebyl… Prý to musíme dohrát…“ Ondra vydal divný zvuk, napůl pobavený, napůl znechucený.
„Jinak žádná holka?“
„Ne…“
„A dál?“
„Dál potom… nic moc.“
Daniel neodpověděl, jen trochu zachmuřeně začal žmoulat hrací kostku, která ležela na stolku.
„Pak v oktávě…“

Závěrečná poznámka: 

A pokud chcete vědět, co se stalo v oktávě, můžete se o tom dočíst v tomhle bonusu (mimo drabbly), který jsem napsala před pár dny.

Stránky

-A A +A